دنیای کدهای جاوا اسکریپت حضرت ولی عصر (عج) - 313 یار امام زمان چه کسانی هستند؟

1- هنگامی که از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلّم در مورد آیه ی 54 سوره مائده سؤال کردند، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم دست خود را بر شانه ی سلمان فارسی نهاد و فرمود: «منظور از این یاران، هموطنان این شخص هستند».

سپس فرمود: «لَوْ کانَ الدَّینُ مُعَلَّقاً بِالثُّرَ یّا لِتَناوَلَهُ وِجالٌ مِنْ اَبْناء الْفارْسِ »

اگر دین به ستاره ی ثریا بسته باشد و در آسمانها قرار گیرد، مردانی از فارس آن را در اختیار خواهند گرفت («نورالثقلین»، ج 1، ص 642)

 


2-امام صادق (ع) فرمود: «اتّقِ العرب فإنّ لهم خبر سوء، أما أنّه لم‏یخرج مع القآئم منهم واحد»؛ «از عرب بپرهیز، زیرا براى آنها خبر ناگوارى است. آگاه باش كه هیچ كس از عرب با قائم خروج نخواهد كرد (بحارالأنوار، ج 52، ص 333)

 


3- أَیْنَ ما تَکونوا یَأتِ بِکُمُ اللهُ جَمیعاً (بقره/148)  «هر کجا که باشید خداوند شما را حاضر می کند»

امام باقر علیه السّلام در تفسیر آیه فرمود: «منظور یاران قائم هستند که 313 نفرند، به خدا سوگند منظور از امّت معدوده (که در آیه 8، سوره هود آمده) آنها هستند، به خدا سوگند در یک ساعت همگی جمع می شوند همچون پاره های ابر پائیزی که بر اثر باد جمع و متراکم می گردد.» («نور الثّقلین»، ج 1، ص 139، «بحارالانوار»، ج 52، ص 342)

 


4- طبق بعضی از روایات 313 نفر از یاران مخصوص حضرت مهدی (عج) از عجم هستند. («اثباة الهداة»، ج 7، ص 92)

«اعاجم» یعنی غیر عربها، چنانکه هم اکنون نیز ما نشانه هایش را در ایران، افغانستان و پاکستان و ... می بینیم، امام زمان (عج) یاران بسیار مقاوم و خستگی ناپذیر و مخلص در این کشورهای عجمی دارد. همین افراد می توانند هسته ی مرکزی ارتش نیرومند امام عصر علیه السلام را در کشور های عجمی تشکیل دهند و سپس به توسعه ی آن اقدام جدّی کنند. («حضرت مهدی، فروغ...»، ص 241)

 


5- «قالَ لَو أنَّ لِی بِکُمْ قُوَّةً أوْ آوِی إلی رُکْنٍ شَدیدٍ (هود/80)

گفت: (افسوس) ای کاش در برابر شما قدرتی داشتم یا تکیه گاه و پشتیبان محکمی در اختیار من بود (آنگاه می دانستم که به شما پست فطرتان چه کنم)

امام صادق علیه السّلام فرمود: منظور از «قوّه» همان قائم (عج) است و منظور از «رکن شدید» (پشتیبان محکم) 313 نفر از یارانش هستند. («اثباة الهداة»، ج 7، ص 100)

 


6- در روایتى امام جواد (ع) به عبدالعظیم حسنى (ع) فرمود: «...وهنگامى كه براى او این تعداد «313 نفر» از اهل اخلاص جمع شد خداوند امر او را ظاهر خواهد كرد...». ( كمال الدین، ج 2 ص 377)

 


7- سید بن طاووس در حدیثى از امام على (ع) درباره اصحاب امام زمان (ع) نقل مى‏كند كه فرمود: «آنها 313 نفرند به عدد اصحاب بدر ...». (التشریف بالمنن، ص294-288)

 


8- از جمله آن روایات اینكه شیخ طوسى به سندش از جابر جعفى از امام باقر (ع) نقل كرده كه فرمود: «یبایع القآئم بین الركن والمقام ثلاثمائة ونیّف عدّة أهل بدر... »؛ «بین ركن ومقام سیصد واندى به عدد اهل بدر با قائم بیعت خواهند كرد...»( . الغیبة، طوسى، ص 284 ؛ بحارالأنوار، ج 52، ص 334)


9- در تفسیر آیه {وَلَئِنْ أَخَّرْنا عَنْهُمُ العَذابَ إِلى أُمَّةٍ مَعْدُودَةٍ} از امام باقر و امام صادق (ع) نقل شده كه فرمودند: «همانا امت معدوده 313 نفر از اصحاب مهدى در آخرالزمان است همانند عدد اهل بدر، كه در یك ساعت اجتماع مى‏كنند...». (ینابیع الموده، ص 509)

 


10- امام باقر علیه السلام فرموده است: «خداوند برای حضرت قائم (عج) – از دورترین شهرها، به تعداد جنگاوران جنگ بدر، 313 مرد را جمع می کند». (اعلام الوری، ص 310)

 


11- هنگام ظهور، نخستین کسانی که پس از جبرئیل امین با امام قائم (عج) بیعت می کنند، همین 313 نفرند. («حضرت مهدی (عج)، فروغ...»، ص 223)

 


12- این افراد در روایات شبیه به 313 نفر مسلمانان شجاع و سلحشوری شده اند که در جنگ بدر، نخستین شکست بزرگ را بر کفّار و دشمنان اسلام وارد آورند. به علاوه، اینان پرچمداران روی زمین، و حاکمان خدا بر مردم در سراسر زمین می باشد. (همان مدرک. ص 224)

 


13- در روایات به وفور نامی از یک گروه 313 نفری به میان آمده است که این افراد از نژاد «عجم» هستند و برخی از آنها بدون وعده ی قبلی در مکّه به حضور امام قائم (عج) شرفیاب می گردند. («اثباة الهداة»، ج 7،ص92)

 


14- ثم اذا قام تجتمع اليه اصحابه على عدّة اهل بدر و اصحاب طالوت و هم ثلثمأة و ثلاثة عشر رجلا، كلّهم ليوث قد خرجوا من غاباتهم مثل زبر الحديد لو انّهم همّوا بازالة الجبال الرّواسى لازالوها عن مواضعها فهم الذين وحّدوا اللّه به حق توحيده، لهم بالليل اصوات كاصوات الثواكل خوفا من خشية اللّه تعالى، قوّام الليل، صوّام النهار، و كانّما ربّاهم أبٌ واحدةٌ قلوبهم مجتمعة بالمحبة و النصيحة..( (نوائب الدّهور فى علائم الظهور، ج 2ص 114ط)

...چون قيام كند جمع مى‏شوند به سوى او يارانش كه به شماره اصحاب بدر و اصحاب طالوتند و ايشان سيصد و سيزده نفرند. همه آنها شيرانى هستند كه از كمينگاه‏هاى خود بيرون آيند مانند پاره‏هاى آهن، اگر ايشان اراده كنند كه كوه‏هاى سخت را از جا بِكَنند هر آينه آنها را از جاهاى خود مى‏كَنند. پس ايشانند كسانى كه خدا را به وسيله مهدى بيگانگى پرستش مى‏كنند. براى ايشان در شبها، صداهايى مانند صداهاى زنهاى جوان مرده از ترس خدا است نماز گذارندگانند در شبها و روزه دارانند در روز، گويا يك پدر و يك مادر آنها را تربيت كرده‏اند. دلهاشان در دوستى كردن به همديگر و پند دادن به يكديگر با هم جمع و يكى است .

 


 

تمامی دوستان مسلمان 313 یار قائم را قبول دارند که در احادیث هم به آنها اشاره شده و در بالا چند نمونه ذکر شده و این عدد نیز مطابقت کامل با یاران حضرت اعلی دارد و در کتب بهایی نیز ثبت شده است:

 

..قدوس در اغاز ورود به قلعه به ملاحسين دستور داد كه اصحاب راشمارش نمايد. اصحاب با جناب قدوس سيصد و دوازده تن بودند. چون ملاحسين قصد گزارش بحضور قدوس داشت ناگهان جواني كه پياده ازنواحي بارفروش به قلعه رسيده بود درخواست كرد كه جز اصحاب قلعه محسوب شود كه بلافاصله پذيرفته شد و تعداد اصحاب به سيصد و سيزده تن رسيد. تا برخي از اخبار شيعي مربوط به تعداد اصحاب خاص قائم موعود تحقق يابد. اخبار اجتماع اصحاب در قلعه طبرسي در صفحات مازندران شايع گشت و بگوش علما و از جمله سعيدالعلما رسيد. وي بيدر‌نگ اصحاب را تكفير نمود و دستور داداحدي با انان مراوده ننمايد...(کتاب حضرت باب نوشته نصرت الله محمد حسينى ص 440)

 

پیشنهاد میکنم 3 صفحه بعدی را خودتان مطالعه کنید زیرا خواندن شرح همین جانبازیها باعث ایمان خیلی از افراد متحری حقیقت شده است که از خود سئوال میکنند این افراد برای چه و به چه خاطر شهید شدند؟؟ به چه خاطر قیام کردند؟؟ چرا از زن و فرزند خود گذشتند؟؟ و...

+ نوشته شده توسط منتظران در جمعه ۱۳۸۷/۰۲/۲۷ و ساعت 13:22 |